Agregaty tynkarskie to maszyny, które zasilane są z sieci elektrycznej. Ich sterowanie jest oparte na układzie elektryczno-pneumatycznym. Przeznaczeniem tego typu urządzeń jest mechaniczne nakładanie tynków.

Agregaty tynkarskie- przeznaczenie i budowa

Agregaty tynkarskie są przeznaczone do mechanicznego nakładania tynków oraz farb w sposób ciągły, z użyciem gotowych mieszanek. W zależności od jego budowy oraz typu oferowanego urządzenia, mogą one pracować zarówno z gotowymi mieszankami suchymi jak i mokrymi, czy też z mieszankami przygotowywanymi bezpośrednio na budowie. Po odpowiednie urządzenie zajrzyj na stronę https://sklepagregatymalek.pl/agregaty-tynkarskie

 Agregaty tynkarskie

 Zawierają liczne zespoły, które odpowiadają za ich prawidłową pracę. Wśród nich wymienia się więc takie części:

  • rama,
  • układ sprężonego powietrza,
  • układ wodny,
  • kosz zasypowy z podajnikiem tarczowym,
  • mieszarka z pompą ślimakową,
  • motoreduktor podajnika,
  • motoreduktor mieszarki i pompy,
  • elektryczna skrzynka sterownicza.

Agregaty tynkarskie po poprawnym zmontowaniu oraz podłączeniu do źródła zasilania i sieci wodnej, mogą przystąpić do pracy.

Agregaty tynkarskie – zasada działania

Do wybranego urządzenia należy wsypać suchą mieszankę tynkarską do kosza zasypowego. To spowoduje, że napędzany motoreduktorem podajnik przekaże ją do komory mieszarki, do której także doprowadzana jest woda z układu. W komorze mieszania następuje wymieszanie suchej zaprawy z wodą z pomocą mieszaka, który również napędzany jest przez motoreduktor. Dokładnie wymieszana zaprawa kolejno tłoczona jest w pompę ślimakową do węża tłocznego i kolejno do pistoletu natryskowego. Powietrze doprowadzone do pistoletu natryskowego z układu powietrznego powoduje wyrzut mieszanki na wybraną powierzchnię. Strumień ten można regulować w dowolny sposób. Agregaty tynkarskie odznaczają się więc dość prostą zasadą działania. 

Agregaty tynkarskie – jak ich używać?

W momencie montażu powinny być co najmniej 2 osoby, a osoba obsługująca wybrane agregaty tynkarskie powinna mieć ochronę słuchu oraz okulary. Należy osadzić zaczepy kolumny w uchwytach do mocowania oraz zacisnąć dźwignię zaciskową. Pompę ślimakową należy zamontować w jarzmie i przekręcić je do kołnierza mieszarki. Wąż sprężonego powietrza należy połączyć z kolektorem powietrza oraz pistoletu natryskowego. Wodę należy doprowadzić za pomocą węża. Ostatni krok to podłączenie urządzeń do prądu. Należy najpierw upewnić się, że wszystkie przełączniki są ustawione w pozycji 0. Można podłączyć także wąż tłoczny zaprawy do jarzma oraz pistoletu natryskowego.

Agregaty tynkarskie – czy warto?

Agregaty tynkarskie które możemy znaleźć w ofercie, zostały starannie wyselekcjonowane  po to, aby spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Wszystkie agregaty tynkarskie pochodzą tylko od renomowanych i sprawdzonych producentów. Dzięki temu gwarantują one w pełni efektywne i wydajne działanie. Oferowany przez nas sprzęt odznacza się wysoką jakością oraz pełną niezawodnością w działaniu. Zdecydowanie powinien znaleźć się on na wyposażeniu każdej firmy budowlanej, która oferuje tego typu usługi. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WC Captcha 8 + 2 =