Aby kupić dobrą bramę garażową, należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych czynników. Sprawdź, jak wybrać bramę, która sprawdzi się w Twoim garażu!

Kiedyś bramy garażowe produkowane były z użyciem drewna lub blach metalowych. Chociaż chroniły wnętrze garażu, to jednak często nie były zbyt estetyczne, a także powodowały trudności w obsłudze. Ponadto ze względu na brak izolacji wpuszczały do garażu chłodne powietrze. Teraz do dyspozycji jest szeroka gama nowoczesnych bram, na przykład jak bramy garażowe Acero. Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniej bramy do garażu?

Bramy garażowe - przykład

Dobra brama garażowa, czyli jaka?

Przy zakupie bramy garażowej należy zawsze patrzeć na nią całościowo, aby kupić taką, która będzie nie tylko wyglądała atrakcyjnie, ale również będzie wyróżniała się odpowiednią funkcjonalnością.

Obecnie producenci kładą nacisk na jakość. Przykładowo, bramy garażowe Acero powstają z naciskiem na estetykę, ale również wykorzystują wysokiej klasy materiały oraz dostępne są z szeroką gamą wyposażenia dodatkowego, by dopasować je do indywidualnych potrzeb.

Przy zakupie dobrej bramy garażowej warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

 • rodzaj bramy – o rodzajach bram można poczytać w następnym rozdziale
 • materiały na bramę – powinny być wysokiej klasy, by zapewniać trwałość, wytrzymałość, wysoki komfort użytkowania
 • izolacja bramy – ważna zwłaszcza wtedy, gdy garaż znajduje się w bryle budynku
 • kolorystyka bramy – dopasowana do budynku i otoczenia
 • zabezpieczenia bramy – aby pojazd i inne znajdujące się w garażu sprzęty były chronione przed kradzieżą
 • automatyka bramowa – dzięki niej korzystanie z bramy garażowej może być jeszcze wygodniejsze
 • wyposażenie dodatkowe – dopasowane do konkretnych potrzeb klienta, na przykład pod względem sposobu zamykania i otwierania bramy, dodatkowe przeszklenia, kratki wentylacyjne, drzwi serwisowe, drzwi przejściowe

Oczywiście, warto też pamiętać o tym, że dobra brama powinna być wykonana na wymiar. Tak produkowane są również bramy garażowe Acero, aby pasowały one indywidualnie do rozmiarów otworu i zapewniały idealne dopasowanie.

Rodzaje bram garażowych: przegląd wariantów

Bramy garażowe to szeroka gama wariantów, dlatego przed podjęciem decyzji zakupowej warto wziąć je pod uwagę. Rodzaj bramy powinien być dopasowany w szczególności do miejsca, w którym znajduje się garaż, ponieważ decyduje on o sposobie jej otwierania i zamykania.

Wyróżnia się poniższe rodzaje bram garażowych:

 • bramy segmentowe – obecnie najbardziej popularny typ bram, składają się z połączonych segmentów, przy otwarciu wsuwają się w przestrzeń nad wjazdem do garażu lub po boku, wyróżniają się wysokim poziomem termoizolacji
 • bramy roletowe, rolowane – składają się z płaszcza nawijanego na wał umieszczony w kasecie nad wjazdem do garażu
 • bramy rozwierane – tradycyjne bramy garażowe składające się z dwóch rozwieranych na boki skrzydeł
 • bramy uchylne – wykonane z jednej płyty, która unosi się do góry i wsuwa się pod sufit w garażu, nie są polecane do garażów, które zlokalizowane są od razu przy drogach, chodnikach

Brama garażowa – ważny fachowy montaż

Aby korzystać z bramy garażowej bez problemów, ważne jest nie tylko wybranie jej właściwego typu, ale również profesjonalny montaż. Właśnie dlatego bramy garażowe Acero są montowane przez wykwalifikowanych specjalistów, aby mogły działać sprawnie i zapewniać odpowiednią ochronę przed chłodem.

Z dostępnymi ofertami bram garażowych, a także z wariantami kolorów i wyposażenia dodatkowego można zapoznać się już teraz na stronach internetowych ich producentów.

Komentarze

 • Marcin
  Odpowiedz

  Polecam wstawienie sobie od razu automatu do otwierania bramy. Ręczne otwieranie nie jest wygodne (szczególnie jak na dworze pada deszcz) .Tak mozna sobie spokojnie otworzyć brame z wnętrza samochodu i sie przynajmniej nie moknie.

 • Majkel
  Odpowiedz

  Mam pytanie trochę z innej beczki – potrzebuje porady na temat proga pod bramą garażową. Po montażu bramy mam otwór 19cm miedzy bramą a chudziakiem. Jak wykonać próg tymczasowy dopóki nie będzie posadzki w garażu ? Dodam że posadzka będzie lana za parę lat.I żeby go nie było widać z zewnątrz budynku.

 • Krzysztof
  Odpowiedz

  Skoro już tak bardzo nie chcesz teraz robić wylewki to możesz zrobić nieduży szalunek i wylać sobie z worków taką belkę pod samą bramą, potem się skuje albo pojdzie w wylewkę.
  Przynajmniej ja to widzę właśnie tak…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WC Captcha + 34 = 36