Dobór odpowiednich butów do tenisa ma bardzo duże znaczenie dla początkującego, jak i bardziej zaawansowanego gracza. Co warto kupić?

 

Aby bezpiecznie, komfortowo i dodatkowo szybko poruszać się po korcie, konieczne są odpowiednie buty. Asortyment produktów jak buty do tenisa jest bardzo szeroki, dlatego też bardzo często osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tą dyscypliną, mają trudności z wybraniu dla siebie właściwego modelu.

 

Czym dokładnie powinny cechować się odpowiednie buty do tenisa? Na jakie ich elementy warto zwrócić uwagę?

 

Czy do tenisa potrzebne są specjalne buty?

To bardzo często pojawiające się pytanie wśród osób początkujących. Zasadniczo do gry nie wymaga się żadnego specyficznego obuwia tenisowego i zamiast niego można zastosować zwykłe buty sportowe. Nie są one jednak w stanie zapewnić aż tak dobrych parametrów jak specjalne buty do tenisa, dlatego też prędzej czy później warto zdecydować się na ich kupno.

 

Dobre buty do tenisa – czyli jakie?

Tenis jest bardzo dynamiczną grą, w której ważny jest ciągły ruch. Zawodnik stale się przemieszcza, zmienia kierunki, dlatego też obuwie powinno zapewnić mu wtedy właściwe wsparcie.

 

Dobre buty do tenisa powinny być przede wszystkim odpowiednio przyczepne, aby nie doprowadzić do niekontrolowanych poślizgnięć. Właśnie dlatego duże znaczenie ma właściwa podeszwa. W sprzedaży można znaleźć obudowie do tenisa przeznaczone na różne powierzchnie:

  • korty ziemne
  • korty trawiaste
  • korty twarde

 

Także buty do tenisa powinny być właściwe dopasowane do stopy i stabilizować ją, a w szczególności stawy skokowe, ponieważ to one są najbardziej narażone na kontuzje podczas uprawiania tenisa.

 

Nie można zapominać także o materiałach, które powinny być solidne, ale także komfortowe, aby nawet długie przebywanie na korcie nie kończyło się przepoceniem stóp, co sprzyja tworzeniu się bolesnych pęcherzy, odcisków.

 

Gdzie kupić odpowiednie buty do tenisa?

Najlepiej buty do tenisa kupić w dobrym sklepie specjalizującym się w sprzedaży asortymentu dla tenisistów. Można w nim zamówić buty od wielu renomowanych producentów, także rekomendowane dla osób początkujących.

 

Warto pamiętać o tym, że dobre buty do tenisa muszą być też właściwie dopasowane do stóp, dlatego ważne jest wybranie odpowiedniego rozmiaru. Gdy kupuje się buty online, warto zamówić dwa sąsiadujące rozmiary, by dobrać wygodniejszą parę.

 

Do gry w tenisa warto zatem wybrać odpowiednie obuwie – razem z nim rozwijanie swojej pasji będzie mogło być jeszcze wygodniejsze i bezpieczniejsze!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WC Captcha 6 + 2 =