Trening EMS to aktywność, która wykorzystuje technologię elektrostymulacji mięśni, by osiągnąć efekty nieporównywalnie lepsze i w szybszym czasie niż w przypadku konwencjonalnego treningu. Charakterystyczne jego cechy to długość – z reguły zaledwie 20 minut – oraz kombinezon, w którym się trenuje.

Na czym polega trening EMS?

Podczas treningu EMS, czyli wykorzystującego elektrostymulację mięśniową, impulsy elektryczne są przekazywane do mięśni. Trening odbywa w specjalnym stroju, w którym elektrody są podłączone do mięśni osoby ćwiczącej, wysyłają do nich impulsy z elektrostymulatora. W efekcie wykonywane podczas treningu EMS ćwiczenia i impulsy docierają do głębszych partii mięśni, dzięki temu efekty są znacznie bardziej intensywne, a trening może być krótszy. Taki wysiłek służy nie tylko do spalania tkanki tłuszczowej, ale także poprawy ogólnej kondycji, parametrów wydolnościowych i szybkościowych oraz przyrostu masy mięśniowej. Treningi EMS pierwotnie były dostępne wyłącznie dla profesjonalnych sportowców, obecnie wiele siłowni, klubów sportowych i fitness posiada taką usługę w swoim portfolio.

Dla kogo jest polecany trening EMS?

Po trening EMS najczęściej sięgają osoby odchudzające się lub planujące zacząć zrzucać zbędne kilogramy. To również doskonały pomysł na aktywność i urozmaicenie codziennych treningów dla kogoś, kto trenuje profesjonalnie lub amatorsko jakąś dyscyplinę sportową. Trening EMS jest polecany również tym, którzy chcą poprawić swoją kondycję i w sposób szybki oraz efektywny rozbudować masę mięśniową. Jeśli chodzi o grupę wiekową, to jest ona bardzo szeroka. Na treningi EMS przychodzą osoby w wieku od 18-21 nawet do 64-65 lat, jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań. 

Wskazania do treningu EMS

Dla kogo trening EMS jest szczególnie polecany i w jakich sytuacjach warto zdecydować się na taką aktywność? Dla osób, które:

  • marzą o redukcji tkanki tłuszczowej,
  • chcą poprawić ogólną kondycję i wydolność fizyczną,
  • pragną wzmocnić mięśnie,
  • potrzebują ujędrnienia skóry i redukcji cellulitu,
  • cierpią na ból – np. pleców lub po jakimś przebytym urazie. Elektrostymulacja jest powszechnie stosowana do rehabilitacji. 

Przeciwwskazania do elektrostymulacji

Istnieje kilka grup osób, które powinny zrezygnować z elektrostymulacji. Są to przede wszystkim posiadacze rozrusznika serca. Inne przeciwwskazania to spastyczne porażenia mięśni, ropne i zapalne stany skóry, choroby serca. Ponadto osoby cierpiące na epilepsję i nowotwory, a także kobiety w ciąży – elektrostymulacji nie można wówczas stosować w okolicach brzucha, nie powinny z niej korzystać. 

Efekty treningów EMS

Treningi EMS cieszą się coraz większą popularnością z kilku przyczyn. Najważniejsza to czas trwania treningu – z reguły jest to tylko 20 minut. Podczas tego czasu wyzwalanych jest 100-150 razy więcej skurczów mięśni niż podczas treningu konwencjonalnego. Jedna 20-minutowa sesja pozwala spalać nawet do 1300 kcal. Redukcja masy ciała i wyrzeźbienie sylwetki uzyskuje się znacznie szybciej. Wiele osób zniechęca mozolność treningów i efekty, na które trzeba długo czekać. Idealnym dla nich rozwiązaniem są treningi EMS. To także doskonała opcja dla osób, które dysponują niewielkim czasem na jakiekolwiek aktywności. Efekty treningów EMS są widoczne już po 4-6 sesjach. Typowa zalecana częstotliwość to 1-2 razy w tygodniu, ale – co warto podkreślić – taki trening, jego czas trwania, intensywność i częstotliwość jest indywidualnie dopasowywana do każdej trenującej osoby. Dzięki temu można się skupić dokładnie na tym celu, jaki chce osiągnąć ćwiczący. 

Trening EMS Kraków

Trening EMS w Krakowie odbywa się w wielu różnych placówkach – np. in.Time, który posiada aż 5 punktów w stolicy Małopolski. Warto umówić się na trening wprowadzający – telefonicznie, mailowo lub przy pomocy formularza kontaktowego – podczas którego specjalista indywidualnie podejdzie do twoich potrzeb i zaproponuje plan treningowy idealnie skrojony na miarę. 

Trening EMS Kraków – Trener Personalny – inTime

Kazimierza Wielkiego 82a
30-074 Kraków

Komentarze

  • Anna
    Odpowiedz

    Sama miałam problem z wymodelowaniem dolnej połowy ciała. Niestety ale mam sporą pupę z cellulitem i dość spore uda. Ćwiczyłam ale to nic nie dawało. Dopiero takie treningi sprawiły, że mogłam poprawic swoją sylwetkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

58 + = 68