Karnisz do firanek i zasłon może być zamontowany do sufitu albo do ściany. Kiedy warto zdecydować się na karnisz sufitowy?

Odpowiednio dobrane karnisze sufitowe mogą zapewnić estetyczny wygląd wnętrza i pozwalają na wygodne korzystanie z osłon okiennych. Szeroka gama modeli pozwala na dopasowanie ich do wielu aranżacji.

 

Gdzie zamontować karnisz sufitowy?

Karnisze mocowane do sufitu najczęściej wybierane są wtedy, gdy pomieszczenie nie jest zbyt wysokie. Dzięki temu karnisz przy oknie może być położony tak, by pozwolić na powieszenie na nim firanek i zasłon tak, aby wyglądały one estetycznie i były łatwe w obsłudze.

 

Najczęściej karnisze sufitowe stosowane są w pomieszczeniach o wysokości około 250-300 cm, natomiast mogą być też zamontowane w pomieszczeniach niższych. W niskich pomieszczeniach umożliwiają one optyczne podwyższenie wnętrza, dzięki czemu wygląda ono na większe niż w rzeczywistości.

 

Rodzaje karniszów sufitowych – co wybrać?

W sklepach można znaleźć karnisze sufitowe w różnych wariantach, dzięki czemu można dobrać je do swojego pomysłu na wystrój wnętrza.

 

Karnisze sufitowe – rodzaje:

  • Karnisze metalowe – wykonane są z metalowej rurki, która może być również teleskopowa, czyli rozsuwać się, by powiększyć lub zmniejszyć karnisz, dostępne są w różnych kolorach jak czarny, biały, złoty czy srebrny.
  • Karnisze drewniane – wykonane z litego drewna, dobrze wyglądają w pomieszczeniach o tradycyjnym, rustykalnym wyglądzie.
  • Karnisze szynowe – mają postać płaskiej szyny, która montowana jest do sufitu. Dobrze wygląda w nowoczesnych wnętrzach. Mogą być również montowane przy sufitach podwieszanych.

 

Warto też wskazać, że karnisze sufitowe dostępne są w wariancie pojedynczym lub podwójnym – pozwalają wtedy na zamocowanie na nich firanek i zasłon na dwóch płaszczyznach.

 

Dodatkowo karnisze sufitowe (https://sklep.voppi.eu/kategoria/karnisze/) można kupić z dekoracyjnymi osłonami – maskownicami. Mogą one również współpracować z oświetleniem w postaci taśmy LED. Takie karnisze na sufit bardzo często wybierane są do nowoczesnych aranżacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 4