Chcesz kupić modne okulary do korekcji wady wzroku? W salonach optycznych czeka szeroka gama świetnych modeli. Co wybrać?

Dobór odpowiednich okularów korekcyjnych to wieloetapowy proces. Jednym z jego kroków jest wyszukanie dopasowanych oprawek okularowych. Asortyment modnych okularów jest dzisiaj bardzo szeroki – okulary okrągłe, pilotki, aviatory to tylko parę propozycji, ponieważ jest ich znacznie więcej. Sprawdź przegląd najmodniejszych oprawek korekcyjnych!

Okulary okrągłe

To jeden z najpopularniejszych dzisiaj modeli – cienkie oprawki w okrągłym kształcie nadają im wyjątkową lekkość i jednocześnie modny szyk. Takie okrągłe okulary wybierane są zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn, czyli to model unisex, który pasuje do wielu kształtów twarzy.

Do wykonania tego typu oprawek okularowych najczęściej używane są cienkie, wytrzymałe druciki w kolorze srebrnym lub złotym, dlatego można dostosować je indywidualnie do swoich potrzeb, stylu, na przykład do noszonej biżuterii.

Czy jednak takie okrągłe okulary to dobry wybór dla każdego? Przede wszystkim nie będą one pasowały osobom okrągłym kształcie twarzy, ponieważ mogą dodatkowo podkreślić wtedy jej krągłość. Takim osobom polecane są oprawki prostokątne, grubsze. Także warto pamiętać o tym, że cienkie, druciane oprawki mogą nie wyglądać atrakcyjnie wtedy, gdy będą towarzyszyły im grube szkła okularowe. Osoby z większymi wadami powinny wybrać wtedy cieńsze szkła lub po prostu zdecydować się na inne oprawki.

Okulary lenonki

To także bardzo modny model, który dzisiaj dostępny jest nie tylko w wariancie przeciwsłonecznym, ale także korekcyjnym. Okulary lenonki mają idealnie okrągłe, małe szkła, które nadają im charakterystyczny wygląd. Swoją nazwę zawdzięczają muzykowi Johnowi Lennonowi. Są one popularne głównie wśród młodzieży.

Podobnie jak w przypadku okularów okrągłych, ten właśnie model najlepiej będzie pasował osobom, które nie mają znacznej wady wzroku i okrągłej twarzy.

Okulary pilotki

Pilotki, inaczej aviatory, to okulary, które można znaleźć w salonach optycznych już od wielu lat. W swojej ofercie mają je obecnie liczne znane marki optyczne, ale również można kupić je w tańszych wariantach. Okulary pilotki wykonane są z cienkiego drutu, który nadaje oprawkom lekko zwężający się kształt na dole. Mogą mieć też dodatkowe, dekoracyjne belki umieszczone nad nosem.

Takie okulary korekcyjne są najczęściej wybierane przez mężczyzn, którzy poszukują modnych modeli. Pasują też wielu kobietom, dlatego przy poszukiwaniu modnych okularów damskich warto też wziąć je pod uwagę.

Okulary rogowe

Rogowe, inaczej szylkretowe oprawki to także jeden z hitów, który obecnie jest popularny także wśród młodzieży. Kiedy takie okulary kojarzyły się głównie z seniorami, ale teraz, gdy nadano im całkowicie nowy, modny wygląd, mogą przypaść do gustu każdemu. Oczywiście, dzisiaj takich oprawek nie wykonuje się już z naturalnych materiałów zwierzęcych, ale tworzywa sztuczne, które nadają im równie efektowny wygląd.

Modne okulary rogowe można kupić w wielu wariantach. Mogą mieć między innymi popularny kształt okrągły, mogą być też łączone z innymi materiałami, na przykład z drucikami. Wybór jest spory – wzór ten można znaleźć na oprawkach niemalże w każdym kształcie dla kobiet i dla mężczyzn.

Gdzie kupić modne okulary korekcyjne?

Dzisiaj modne okulary korekcyjne oferowane są przez wiele sklepów – także tych internetowych. W pierwszej kolejności warto jednak udać się do okulisty, który dokładnie zbada wzrok, aby można było następnie dopasować odpowiednie warianty szkieł.

W sprzedaży można znaleźć także gotowe okulary korekcyjne, na przykład w sklepie internetowym https://c-o.com.pl, gdzie dostępne są one w wielu modnych wzorach do wyboru – nie tylko dla seniorów, ale również dla osób młodych, które chcą połączyć korekcję wzroku wraz ze stylowym wyglądem.

Osobom chcącym zamówić modne okulary sklep optyczny może zaproponować zatem pełną gamę różnych modeli do wyboru – także tych, które wpisują się w najgorętsze w tym sezonie trendy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WC Captcha − 6 = 2