Obrączki na ślub to wyjątkowa biżuteria, która ma symbolizować zawarcie związku małżeńskiego. Gdzie warto je zamówić?

Zakupienie efektownych, ale i trwałych obrączek ślubnych jest często poważnym problemem, gdy nie wiadomo, na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę. Pierwsza kwestia, którą warto wtedy rozważyć, to miejsce ich zakupu. Czy lepiej udać się wtedy do popularnego sklepu sieciówkowego? A może do pracowni jubilerskiej, która wykonuje biżuterię na indywidualne zamówienie? 

Dobre obrączki ślubne, czyli jakie?

Wiele par zadaje sobie pytanie, jakie obrączki ślubne warto wybrać. Dzisiaj asortyment jest spory, dlatego nie warto zdecydować się na pierwszą ofertę, jak wpadła w oko. 

Obrączki ślubne to szczególnego rodzaju biżuteria – nie tylko pod względem symbolicznym, ale również ich przeznaczenia. Docelowo mają być one noszone już do końca życia, dlatego też powinny wyróżniać się wysoką trwałością, a także uniwersalnym designem, aby pasować do różnych stylizacji na każdy dzień i na ważne okazje.

Do wyboru jest szeroka gama różnych obrączek, które wykonuje się nie tylko ze złota (żółtego, białego, różowego), ale również z innych kruszców, na przykład z tańszego srebra, z platyny czy z tytanu. Chociaż w obrączkach raczej nie stosuje się kamieni, to jednak istnieje możliwość zakupienia takich, które są nimi inkrustowane – najczęściej są one wtedy obecne w obrączkach damskich.

Po obrączki ślubne można wybrać się zarówno do sklepu sieciowego, jak i do mniejszej pracowni. Gdzie warto je zakupić? Oto zalety i wady każdej z tych opcji.

Obrączki

Obrączki ślubne z sieciówki – najmodniejsze wzory w tym sezonie

Sieciowe sklepy oferujące biżuterię są bardzo popularne. Można znaleźć je w galeriach handlowych, przy głównych arteriach w centrach miast. Obrączki oferowane przez sklepy sieciowe przyciągają uwagę swoimi pięknymi wzorami. To właśnie tam można zakupić najmodniejsze obecnie pierścionki przeznaczone dla niej i dla niego. Można od razu je przymierzyć i sprawdzić, jak będą prezentowały się na dłoni.

Jednym z głównych minusów kupowania obrączek w sklepach sieciowych jest ograniczony wybór wzorów. Chociaż jest ich sporo – są to zarówno te najmodniejsze, jak i klasyczne style biżuteryjne – to jednak nie każdy może wybrać wśród nich coś, co będzie odpowiadało mu w pełni. 

Dodatkowo obrączki oferowane przez sieciówki są dość drogie, co powoduje, że za parę pierścionków trzeba będzie zapłacić dość wysoką cenę w porównaniu do mniejszych sklepów jubilerskich. Ma to związek z faktem, że sklepy sieciowe dużo pieniędzy poświęcają na opłacenie czynszów sklepów w dobrych lokalizacjach oraz na marketing.

Obrączki ślubne z pracowni – także na indywidualne zamówienie

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakupienie obrączek ślubnych w pracowniach jubilerskich, które oferują nie tylko gotowe wzory, ale również mogą wykonać biżuterię na indywidualne zamówienie według pomysłu klienta. Zakupienie biżuterii w pracowni jubilerskiej daje możliwość wyselekcjonowania wyjątkowych wzorów – zarówno tych klasycznych i ponadczasowych, jak i modnych, które obecnie są prawdziwym hitem.

Dużym atutem zakupu pierścionków w pracowni jest możliwość dopasowania ich do indywidualnych wymagań także pod kątem rozmiaru, szerokości, profilu, sposobu wykończenia nawierzchni. Oczywiście, istnieje możliwość wykonania grawerunku. Warto też wskazać, że w pracowniach istnieje możliwość wykonania biżuterii z powierzonego materiału, dlatego wtedy, gdy para posiada nieużywaną biżuterię, wtedy może przekazać ją do pracowni – w ten sposób można także obniżyć koszty jej wykonania.

Komentarze

 • Patrycja
  Odpowiedz

  Kupowanie obrączek w sieciówkach wiekszego sensu moim zdaniem nie ma. Ceny są wysokie, a wzory oklepane.
  Często w mniejszych pracownikach jubilerskich mozna dostać ładniejszą biżuterię w znacznie korzystnej cenie.
  I przynajmniej będziecie mieli coś oryginalnego.

 • Waska
  Odpowiedz

  Jaki macie rozmiar pierścionka zaręczynowego,a jaki rozmiar obrączki z soczewka?
  O ile taka soczewka powiększa obrączke? Czy wgl nie powiększa?
  Pomóżcie bo nie wiem co wybrać, ja mam pierścionek 8 mógłby delikatnie być większy, a obrączke mierzyłam 8 bez soczewki to gładko wchodziła przez kość. Boję się że jak zamówię z soczewka będzie za luźna…

 • Czubatka
  Odpowiedz

  Zależy kiedy mierzysz.. Ja mierzyłam w zimie.. Obrączkę wzięłam rozmiar mniejszy i mi nie wchodzi na palec latem tylko na lewej będę musiała nosić bo mam mniejszy palec.. Za to zima będzie już za luźna na lewej.. Także nie ugadniesz.. Bo palce latem są grubsze a zima szczuplejsze..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WC Captcha 50 − 48 =