Masz problem z internetem w biurze? A może komputer wolno działa? Pomyśl o skorzystaniu z obsługi informatycznej dla firm.

Obsługa informatyczna przeznaczona dla klientów biznesowych to pełna paleta usług, które skoncentrowane są na szeroko pojętym obszarze IT. Są one dostarczane wtedy w formule outsourcingu, co przekłada się również na ich przystępne koszty. Dzisiaj takie usługi świadczy wiele firm, na przykład https://dreamiteam.pl/. Na jaką obsługę można wtedy liczyć? Kiedy się na nią zdecydować?

Informatyka w firmie

Dzisiaj wielu przedsiębiorców wykorzystuje do codziennej pracy komputery i internet. Jako że są one narzędziem zarobku, powinny działać niezawodnie. Jakiekolwiek awarie mogą doprowadzić wtedy do poważnych problemów, na przykład utraty kluczowych klientów, opóźnienia w realizacji zamówień. Stąd nawet najmniejsza, jednoosobowa firma powinna dbać o stan swojej struktury IT. Jak to zrobić? Gdy ma się w tym zakresie wiedzę i doświadczenie, wtedy niezbędne czynności można robić samodzielnie. Jednak zdecydowana większość właścicieli i pracowników firm nie dysponuje takimi kompetencjami. Stąd pojawiło się zapotrzebowanie na specjalne usługi – obsługę informatyczną dla firm. Obsługa informatyczna dla firm to kompleksowy zakres czynności, który związany jest z utrzymaniem prawidłowego działania strefy IT w przedsiębiorstwie. Zakres tego typu usług jest bardzo szeroki i dopasowywane są one indywidualnie do potrzeb zamawiającej je firmy.

Obsługa informatyczna dla firm – zakres

W ramach obsługi informatycznej zamówić można szeroki zakres usług. Wśród nich znajdują się:

 • Outsourcing IT – obsługa polegająca na przekazaniu czynności działu IT do zewnętrznej firmy.
 • Helpdesk IT – stała pomoc zdalna i na miejscu, gdy zachodzi taka potrzeba.
 • Serwis IT – naprawa sprzętu i oprogramowania na życzenie.
 • Administracja IT – administrowanie środowiskiem IT w firmie, zapobieganie i monitorowanie zdarzeń.
 • Audyt IT – przeprowadzenie dokładnego audytu informatycznego infrastruktury, oprogramowania oraz procesów.
 • Prowadzenie dokumentacji IT – między innymi dotyczących infrastruktury, oprogramowana, procedur jak RODO.
 • Tworzenie procedur IT – odpowiadających potrzebom firmy.
 • Doradztwo IT – pomoc w wyborze optymalnych rozwiązań IT dla firmy.

Kiedy warto zamówić obsługę informatyczną dla firmy?

Obsługa informatyczna dedykowana dla firm na wiele zalet, dlatego obecnie na taką współpracę z zewnętrznymi dostawcami tych usług decyduje się coraz więcej przedsiębiorców. Z pewnością obsługa informatyczna firmy sprawdzi się wtedy, gdy dla jej działania kluczowe jest prawidłowe funkcjonowanie obszaru IT. Jednocześnie skorzystanie z usług jak outsourcing pozwala wtedy na zredukowanie związanych z tym wydatków. Aby zatem zadbać o prawidłowe działanie firmy, warto pomyśleć o skorzystaniu z fachowej obsługi IT. Wtedy firma może działać sprawnie i w razie jakichkolwiek problemów otrzymać natychmiastowe wsparcie.

Komentarze

 • Kamil
  Odpowiedz

  Specjalistów IT jest w Polsce teoretycznie dużo ale tak naprawdę trudno jest czasami znaleźć kogoś na takie stanowisko dla firmy.
  Szczególnie jeśli zależy nam na kimś kto będzie dbał o tak wazne kwestie jak administrowanie danymi czy bezpieczeństwo serwisów firmowych.

  Tak więc od jakiegos czasu korzystamy z takich zewnętrznych usług. I jak na razie sprawdza się to najlepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

31 − = 29