W skład monitoringu wchodzą nie tylko kamery, które swoim okiem oglądają otoczenie. Ważnym elementem systemu jest także rejestrator.

Gdy tworzy się system monitoringowy, wówczas ważnym elementem, jaki wchodzi w jego skład, jest rejestrator do kamer. Jest on niezbędny, aby cały system bezpieczeństwa tego typu mógł działać sprawnie.

Do czego służy rejestrator?

Urządzenie jak rejestrator do kamer przeznaczone jest do nagrywania filmów wideo, które są przekazywane przez kamerę. Wewnątrz rejestratora najczęściej znajduje się dysk twardy albo też inne medium do zapisywania informacji.

Dodatkowo rejestratory do kamer monitoringowych pozwalają na sterowanie nimi za pomocą odpowiednich interfejsów. Można wtedy zmieniać kierunek kamer obrotowych, aby łatwo monitorować określone przestrzenie.

Rejestratory IP – najwyższa jakość monitoringu

Obecnie najczęściej wybieranym typem rejestratora do kamer jest rejestrator IP. Jest to urządzenie wchodzące w skład nowoczesnego systemu monitoringowego IP, który wykorzystuje przesył danych w oparciu o protokół sieciowy TCP/IP.

Monitoring IP jest w stanie zapewnić bardzo wysoką jakość obrazów, a także oferuje szereg rozwiązań dodatkowych wspomagających bezpieczeństwo i komfort użytkownika systemu. Wchodzące w skład systemów kamery megapikselowe pozwalają na bardzo dokładne rejestrowanie filmów, a cały system cechuje się wysoką przepustowością.

Poprzez rejestrator do kamer IP, określany także jako j NVR (ang. Network Video Recorder), możliwe jest prowadzenie efektywnego nagrywania wideo w formatach cyfrowych, a także korzystanie z dodatkowych funkcji, na przykład sterowanie kamerami czy przesył danych online w dowolne miejsce na świecie, na przykład na urządzenia mobilne.

Z asortymentem rejestratorów IP można zapoznać się bliżej w sklepie internetowym EC System, który prowadzi sprzedaż sprzętu do monitoringu. Więcej na: https://sklep-ecsystem.pl/category/monitoring-ip-rejestratory-ip.

Na co zwrócić uwagę, wybierając rejestrator IP?

Aby system monitoringu działał sprawnie, należy dobrać do niego odpowiedni rejestrator kamer IP. Asortyment jest bardzo szeroki, dlatego często pojawia się pytanie, jaki rejestrator do kamer IP wybrać, by zapewnił on maksymalny poziom bezpieczeństwa i wygodną obsługę?

Przy wyborze rejestratora IP do kamery należy zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • Liczba kanałów – parametr ten odnosi się do liczby kamer, jakie mają być podłączone do rejestratora. Dostępne są między innymi modele 4-kanałowe, 8-kanałowe lub 16-kanałowe
  • Maksymalna rozdzielczość nagrywanego materiału – także związana jest ona z określonym rodzajem kamer IP zastosowanych w systemie monitoringowym.
  • Rodzaje interfejsów podłączenia dysków oraz liczba dysków, jakie można podłączyć do rejestratora wraz z ich pojemnością – im więcej dysków i im większa pojemność, tym monitoring będzie mógł zapisać więcej danych na dłużej.

Najlepiej zakupić rejestrator kamer IP w sprawdzonym sklepie, gdzie czeka szeroka gama modeli i można także otrzymać fachową pomoc w doborze odpowiedniego modelu zależnie od swoich wymagań.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WC Captcha 49 + = 53