Restauracja wyposażona w stylowe meble tworzy przestrzeń, w której można komfortowo spędzić czas.

Stylowe wyposażenie restauracji jest w stanie stworzyć klimat sprzyjający spotkaniom. W takim miejscu lepiej się biesiaduje, dlatego przekłada się to również na jego większe powodzenie. Do wyboru jest wiele stylów zabudowy meblowej do restauracji. Wśród wielbicieli klasyki bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się drewniane meble do restauracji Stolbar, które wykonywane są na indywidualne zamówienie.

Jakie meble stosowane są w restauracjach?

Meble przeznaczone do restauracji do szeroka gama elementów, które razem tworzą kompletną zabudowę. To zarówno meble w przestrzeni przeznaczonej dla klientów, jak i te na zapleczu, które służą do przygotowywania posiłków oraz do przechowywania. W części dedykowanej dla gości meble restauracyjne to głównie bar, przy którym można też składać zamówienia, stoły, a także krzesła. Wybrane restauracje wykorzystują również inne umeblowanie, na przykład ozdobne witryny, komody, aby nadać wnętrzu przytulny, domowy klimat. Mogą one też służyć do przechowywania i prezentacji produktów, na przykład butelek z alkoholem. Wyposażenie do restauracji dobierane jest indywidualnie na podstawie dostępnej przestrzeni, stylu restauracji, świadczonych przez nią usług, a nawet serwowanych przez nią posiłków, dlatego też ważne jest przygotowanie kompleksowego projektu prezentującego dokładnie wszystkie szczegóły zabudowy.

Meble restauracyjne – przegląd modnych stylów

Style wystroju wnętrz zmieniają się nie tylko w domach, ale również w obiektach gastronomicznych. Jakie style cieszą się obecnie największym zainteresowaniem wśród restauratorów? Obecnie prawdziwym hitem jest wyposażenie w stylu loft. Jest ono popularne już od paru lat i nadal cieszy się dużym zainteresowaniem. Wykorzystuje ono meble w stylu przemysłowym, które bazują najczęściej na metalowych ramach i wykończone są litym drewnem.

Również popularne są meble nowoczesne, które zachwycają swoimi czystymi i geometrycznymi formami. Najczęściej bazują na jednolitych kolorach, na przykład prezentowanych na płytach wykończonych na wysoki połysk. Inny popularny styl to glamour, który można również określić mianem nowoczesne, pałacowej elegancji. Wnętrza restauracji w tym właśnie stylu są luksusowe, pełne przepychu, ale również wyróżniają się nowoczesnymi detalami. Uwagę przyciągają wtedy drewniane meble w stylu retro, Art Deco, a także tapicerowane aksamitem siedziska.

Z mody nie wychodzi również klasyka. Drewniane meble w klasycznym stylu są tradycyjnie kojarzone z biesiadami. Do ich wykonania najczęściej stosowane jest ciemne drewno, któremu nadaje się fantazyjny kształt. Szczególnie okazale prezentują się wtedy bary restauracyjne, które zachwycają oryginalnym wyglądem. Warto wtedy zwrócić uwagę na meble do restauracji Stolbar w tym właśnie stylu. Zatem, aby stworzyć stylowo wyglądającą zabudowę restauracji, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy w tym zakresie. Doświadczony zakład stolarski zadba o to, aby restauracja zachwycała gości od samego progu!

Komentarze

  • Paweł
    Odpowiedz

    Zdecydownie nie polecam kupować mebli z przypadku. Meble do restauracji powinny być

    wytrzymałe – z uwagi na to, ze w restauracji z mebli korzysta sie znacznie intensywniej niż z mebli w domu
    jak również ładne – nie wystarczy obecnie smaczne jedzenie, ludzie lubią spożywać jedzenie w ładnym otoczeniu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 3 =