Podarunek nie musi być nudny i sztampowy. Gdy poszukujesz czegoś wyjątkowego, pomyśl o wręczeniu niezapomnianego przeżycia w tunelu aerodynamicznym! Na czym dokładnie polegają loty w tunelach? Czy może skorzystać z nich każdy? Ile trzeba będzie zapłacić za voucher na lot? Odpowiadamy na wszystkie pytania!

Na czym polega latanie w tunelu aerodynamicznym?

Tunele aerodynamiczne używane do latania pozwalają na uzyskanie efektu unoszenia się w przestworzach.

Jest to możliwe za sprawą znajdujących się w tunelu dużych wentylatorów, które pozwalają na rozpędzenie powietrza do sporych prędkości wynoszących nawet ponad 300 km/h. Duża prędkość strug powietrza powoduje uniesienie się osoby znajdującej się w środku tunelu.

Tunele są jednocześnie bardzo bezpieczne, ponieważ w konstrukcji stosowane są specjalne zabezpieczenia, a uczestnik lotu stale znajduje się wtedy pod nadzorem instruktora. Tunel jest obsługiwany przez operatora, który samodzielnie dobiera prędkość strug powietrza i w razie potrzeby może całkowicie wyłączyć wentylatory. W tunelu znajdują się też specjalne siatki zabezpieczające.

Tego typu konstrukcje są obecnie dostępne w wielu miastach w kraju, na przykład można zdecydować się na tunel aerodynamiczny w Katowicach, który zapewnia odwiedzającym niezapomniane doznania.

Czy do lotu w tunelu aerodynamicznym trzeba się przygotować?

Nie ma potrzeby specjalnego przygotowywania się do lotów w aerotunelu, co jest ich dużym atutem. Wobec tego osoba, która chciałaby skorzystać z lotu, nie musi wcześniej zapisywać się na żadne szkolenia czy treningi.

To powoduje, że loty w tunelach są też kapitalnym pomysłem na prezent, a nawet mogą stanowić kapitalną niespodziankę, gdy osoba obdarowana dowiaduje się o podarunku bezpośrednio na miejscu.

Lot w tunelu aerodynamicznym – dla kogo będzie najlepszym podarunkiem?

Loty prowadzone w tunelach aerodynamicznych przeznaczone są dla osób w praktycznie każdym wieku, jednak warto pamiętać o tym, że mają one też określone przeciwwskazania.

Przede wszystkim nie są one wskazane dla osób z poważnymi dolegliwościami układu oddechowego oraz krążeniowego. Nie są też zalecane dla osób po urazach, w trakcie rehabilitacji. Nie można też latać w ciąży, pod wpływem środków odurzających.

Wobec tego tunel aerodynamiczny w Katowicach może być świetnym pomysłem na podarunek dla wielu osób, na przykład na urodziny, imieniny, na wieczór kawalerski, wesele czy też na Dzień Ojca albo na Walentynki, a to jedynie parę przykładowych okazji.

Jak kupić voucher na lot w tunelu aerodynamicznym?

Aby podarować lot w tunelu aerodynamicznym, najlepiej zdecydować się na voucher upominkowy. Taki podarunek pozwala wtedy osobie, która go dostała, na samodzielne wybranie terminu lotu.

Vouchery upominkowe na tunel aerodynamiczny w Katowicach można zakupić bezpośrednio na miejscu, ale również można zrobić to przez internet. W przypadku zakupu online otrzymuje się wtedy wiadomość e-mail. Wystarczy ją wtedy wydrukować i umieścić w kopercie jako podarunek.

Ile kosztuje lot w aerotunelu?

Za podarunek jak lot w tunelu aerodynamicznym wcale nie trzeba płacić bardzo dużo. Obecnie ceny wynoszą około 280 złotych za lot trwający 3 minuty, czyli za standardowy lot dla osób początkujących.

Wobec tego lot w tunelu może być świetnym pomysłem na podarunek na wiele okazji. Teraz można również kupić go całkowicie przez internet, aby podarować wybranej osobie jeszcze łatwiej. Lot może być wtedy kapitalną alternatywą dla innych, sztampowych pomysłów na podarunek. To emocje, które na zawsze pozostają w pamięci!

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 3