Toalety przenośne od wielu lat stały się naturalnym elementem miejskiego krajobrazu. Dostępne są w parkach, na skwerach, leśnych polanach i wszędzie tam gdzie tradycyjnie gromadzą się ludzie.

Rodzaje toalet przenośnych

Toalety przenośne można kupić lub wypożyczyć. Polski rynek oferuje tu usługi producentów oraz pośredników, a same toalety, na przestrzeni lat, zmieniają swój design a przede wszystkim stale podnoszą komfort użytkowania. Stają się nie tylko bardziej estetyczne, ale charakteryzują się coraz wyższym poziomem zapewniania higieny. Toalety przenośnie przystosowane są do użytkowania przez wąskie grono osób, ale też są takie, z których korzysta się w miejscach publicznych. Z punktu widzenia przeznaczenia toalety przenośne dzieli się na: 

  • toalety przenośne do użytku publicznego
  • toalety przenośne turystyczne

Toaleta przenośna turystyczna

Toaleta turystyczna charakteryzuje się niedużym zbiornikiem o ograniczonej pojemności przeznaczonej do zbierania nieczystości. Takie urządzenie można zabrać ze sobą w podróż czy umieścić w domku campingowym. Wglądem przypomina sedes. Natomiast toalety przenośne do użytku publicznego to estetyczne kabiny jednoosobowe, które można rozstawiać w wybranej lokalizacji i konfiguracji. Tego rodzaju toaleta składa się z kabiny, zbiornika na nieczystości, pisuaru, ale też lustra, podajnika na papier, i co niezwykle istotne, umywalki wewnątrz kabiny lub ustawionej na zewnątrz. 

Dla kogo toalety przenośne publiczne?

W miejskim krajobrazie toalety przenośne https://clipper.pl/  najczęściej widoczne są na placach budowy. Od pierwszego dnia budowy prawo budowlane i kodeks pracy wymagają, by pracownicy mieli dostęp do toalety i bieżącej wody. Tak długo jak trwa budowa, tak długo niezbędne tam są toalety. Przenośne toalety stawia się przy plażach, w parkach, na leśnych parkingach, czyli wszędzie tam, gdzie włodarze miasta spodziewają się skupisk ludzi, szczególnie latem i przede wszystkim w miastach turystycznych. W interesie każdego miasta jest zapewnienie dostępu do toalety odwiedzającym je turystom, w przeciwnym razie można spodziewać się nieczystości w każdym ustronnym miejskim zakątku. 

Toalety przenośne dla imprezy masowej

Od wielu już lat większość polskich miast i miasteczek organizuje w trakcie sezonu niezliczoną ilość masowych imprez na wolnym powietrzu. Miasta i gminy organizują wydarzenia sportowe, koncerty, targi, bazary, festyny, imprezy firmowe. Zgodnie z ustawą o imprezach masowych niezbędne jest tam zainstalowanie przenośnych toalet. Organizatorzy tych imprez nie kupują lecz je wypożyczają z dogodnym transportem i ewentualną wymianą zbiorników, gdy wydarzenie trwa kilka dni. Każda impreza, na której organizator spodziewa się co najmniej 1000 gości musi zapewnić minimum 3 kabiny toaletowe. Wraz z rosnącą ilością odbiorców, proporcjonalnie zwiększa się ilość niezbędnych toalet. 

Toalety przenośne kupuje się lub wypożycza w dowolnej konfiguracji i zróżnicowanym komforcie użytkowania. Wszystkie jednak muszą zapewnić podstawowe warunki higieny i intymności. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WC Captcha 1 + 8 =