Chcesz prowadzić prace ogrodowe jeszcze łatwiej? Pomyśl o zakupieniu traktorka ogrodowego!

Za pomocą maszyn ogrodniczych jak traktorki można znacznie łatwiej prowadzić różne prace w ogrodzie. Dzisiaj, gdy w sprzedaży znajdują się również używane traktorki, tego typu sprzęt można zakupić w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Do czego można wykorzystać traktorki ogrodowe?

Traktorki ogrodowe są niewielkimi urządzeniami przypominającymi traktory. Mają cztery koła, kierownicę oraz siedzisko. Można nimi łatwo kierować. Najczęściej są to urządzenia spalinowe, ale dostępne są też modele wyposażone w silniki zasilane elektrycznie z akumulatorów.

 

Małe traktorki są bardzo popularne w pracach ogrodniczych, zwłaszcza na posesjach o większej przestrzeni. Za ich pomocą można bardzo łatwo prowadzić różne czynności, między innymi:

  • koszenie trawy – jest ona od razu umieszczana w koszu, dlatego nie ma potrzeby jej dodatkowego zbierania
  • transportowanie – traktorek może mieć doczepianą przyczepkę, za pomocą której można przewozić różnego rodzaju produkty
  • utrzymanie trawnika – za pomocą traktorka można korzystać z akcesoriów do jego pielęgnacji, między innymi z aeratorów, walców, wertykulatorów, również można zamontować na nim siewnik
  • odśnieżanie – dostępne są traktorki, które wyposażone są w dodatkowy pług śnieżny, dlatego sprawdzą się one również w trakcie zimy, pług na traktorku może również służyć do przemieszczania różnych surowców, na przykład piasku albo żwiru

 

Nowe i używane traktorki mogą zatem zaoferować szeroką gamę funkcji, które pozwalają na łatwiejsze utrzymanie ogrodu oraz prowadzenie wielu innych robót na posesji.

 

Ile kosztują traktorki ogrodowe?

Ceny tego typu sprzętu będą zależne głównie od jego parametrów technicznych, marki, a także od akcesoriów.

 

Zwykle trzeba liczyć się z ceną na poziomie od około 8 000 złotych do ponad 20 000 złotych, przy czym dostępne są modele o znacznie wyższych cenach. Aby poszerzyć funkcjonalność traktorka, można też dokupić do niego różne akcesoria, gdy nie ma ich w zestawie. Ich cena to zwykle kilkaset, ale też ponad 1000 złotych.

 

Najtaniej można kupić używane traktorki, w przypadku których ceny są nawet o połowę niższe w porównaniu do nowych modeli.

 

Używane traktorki można zakupić od osób prywatnych prowadzących ich sprzedaż, ale również można sprawdzić oferty w firmach specjalizujących się w takim sprzęcie.

 

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z wynajmu traktorów ogrodowych, który prowadzony jest przez wypożyczalnie sprzętu ogrodniczego, rolniczego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 7 =