Wiele osób zastanawia się co tak naprawdę oznacza słowo “uroda”? Większość ludzi urodę kojarzy z czymś co jest piękne i ładne!

Czym tak właściwie jest uroda?

Większość osób najczęściej kojarzy urodę z jakąś osobą, która według nich jest ładna, elegancka, aczkolwiek warto mieć ma uwadze, iż pojęcie piękna a tym samym urody jest bardzo subiektywne. Bowiem obecnie w bardzo wielu przypadkach uroda oznacza pojęcie oczywiste, rozumiana jest intuicyjnie, jednak nie jest to zbyt dobre podejście, ponieważ każdy inaczej odbiera pojęcie piękna. Dzieje się tak z tego powodu, iż każdy człowiek jest inny, inaczej myśli oraz inne rzeczy się mu podobają, również w tym aspekcie bardzo istotne jest podłoże kulturowe, gdyż w poszczególnych kulturach kanony piękna są różne. Na całym świecie uroda oraz piękno rozumiana jest inaczej, czego skutkiem jest fakt, iż wszyscy ludzie na ten temat mają inne poglądy. Warto zastanowić się jakie są tak naprawdę wyznaczniki piękna, oraz mieć na uwadze, że kobiety i mężczyźni mogą przywoływać całkiem odmienne cechy!

Uroda i piękno – czego najbardziej szukamy u innych?

W obecnym czasie niestety bardzo popularnym powiedzeniem jest, że “nikt nie jest idealny”, jest to spowodowane przede wszystkim ogromnym wpływem otoczenia oraz zmieniającego się świata. Bardzo często dochodzi do tragicznych zdarzeń, poprzez staranie się aby stać się idealną osobą, nakłanianie do tego bardzo często spotkać można w wielu reklamach oraz filmach. Dzisiaj każdy inaczej postrzega urodę oraz piękno, w przypadku mężczyzn, pragną oni aby kobiety posiadały cechy, takie jak:

  • zdrowa i naturalna skóra
  • symetryczna twarz
  • kobiece rysy twarzy
  • kobiece kształty.

Są to bowiem pewnie wyznaczniki piękna, jednakże nie w każdym miejscu na świecie mają one zastosowanie! W zdecydowanej większości mężczyźni szukają szczupłych kobiet, aczkolwiek znajdują się również takie miejsca na ziemi, gdzie mężczyźni preferują kobiety bardziej puszyste, szczególnie w regionach w których grubość uważana jest za piękno. Natomiast jeśli chodzi o wygląd mężczyzn, dla kobiet nie jest to element najważniejszy, oczywiście nie jest on bez znaczenia, jednak bardziej istotne są inne rzeczy takie jak np. status społeczny. Według kobiet piękny mężczyzna powinien posiadać takie cechy jak:

  • smukła i wysoka sylwetka
  • duże, piękne oczy
  • delikatna i zadbana skóra
  • bardzo często kobiety zwracają uwagę również na zarost, który według nich powinien być zadbany.

Inne ważne cechy, które wpływają na atrakcyjność

Warto zaznaczyć, iż na atrakcyjność drugiej osoby nie wpływa tylko i wyłącznie sama uroda i piękno, bowiem choć są one ważne to jednak w ostatnim czasie nie stanowią głównego kryterium! Na fakt, iż dana osoba jest atrakcyjna wpływ mają także inne cechy, które bardzo często nie mają nic wspólnego z wyglądem zewnętrznym. Chodzi tutaj przede wszystkim o schludność, umiejętność zachowania odpowiedniego dystansu do siebie a także poczucie humoru, są to bardzo istotne cechy, które mogą powodować że druga osoba uznawana jest za piękną. Znane i często używane powiedzenie mówi “nie tylko piękny wygląd ma znaczenie, ale również piękna dusza”, znajduje ono duże zastosowanie zwłaszcza w dzisiejszych czasach. 

Uroda i piękno choć są ważne to nie stanowią głównego czynnika decydującego o atrakcyjności danej osoby, gdyż liczy się charakter i to co jest w środku człowieka!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 62 = 65