W obecnych czasach firma, która prowadzi działalność gospodarczą bez odpowiedniego zaplecza informatycznego, może mieć obecnie problem z należytą obsługą klienta, zarządzaniem sprzedażą, a także odpowiednim reklamowaniem swoich produktów i usług. Nawet jeśli nasza firma jest na tyle mała, że nie zatrudnia zbyt wiele osób, nie powinniśmy pomijać tego istotnego w tych czasach obszaru, jakim jest informatyzacja. Poniżej przedstawione zostały informacje, kto powinien zadbać o należytą obsługę informatyczną, jaki jest zakres działania takich usług, a także na co uważać przy znajdowaniu odpowiedniej firmy obsługującej obszar informatyczny naszej firmy.

Dlaczego przedsiębiorca powinien zainteresować się usługą outsourcingu informatycznego?

Obsługa informatyczna firmy stanowi duże wyzwanie, bez względu na wielkość firmy. Zawsze niezbędne jest zatrudnienie informatyka, który powinien znać się na rzeczy a dodatkowo był zaznajomiony z działalnością firmy. Na tym jednak obowiązek związany z zapewnieniem ciągłości działu informatycznego się nie kończy. Niezbędny jest zakup wyposażenia, odpowiedniego oprogramowania oraz zabezpieczenia na wypadek braku ciągłości pracy. Jak widać, organizacja działu IT w firmie kosztuje duże pieniądze. Oczywiście zlecenie usług informatycznych innej firmie również nie jest darmowe, jednak stanowi to zaledwie ułamek kosztów, które ponieślibyśmy robiąc to samodzielnie. Co ważne, wszelkie działania IT będą wykonywane przez firmę zaznajomioną z tymi zadaniami, mamy więc gwarancje niezawodności takich usług. Dzięki usłudze informatycznej wszelkie awarie, nieścisłości, problemy i braki związane z obszarem informatycznym będą w błyskawiczny sposób naprawiane przez zewnętrzny zespół, który jest ekspertem w tym zakresie.

Jaki jest zakres usług firmy świadczącej obsługę informatyczną?

W ramach outsourcingu IT możemy liczyć na takie usługi jak obsługę wszelkich problemów natury informatycznej, zapewnienie bezpiecznego środowiska informatycznego w firmie, stworzenie odpowiedniej architektury i dokumentacji związanej z IT. Poza tym możemy liczyć na cykliczny audyt informatyczny, a także obsługę programów księgowych niezbędnych do prawidłowego działania przedsiębiorstwa. Dodatkowo istnieje możliwość zakupu sprzętu informatycznego oraz odpowiednia konfiguracja w taki sposób, by był jak najlepiej dopasowany do potrzeb firmy. Wszystkie te aktywności możemy zamówić w ramach stałej współpracy, która może być opłacana miesięcznym abonamentem ale też możemy zawrzeć umowę ryczałtową. Wszystko jest uzależnione od naszych potrzeb, liczby komputerów, jaką posiadamy w naszej firmie a także ilości procesów, jakie dzieją się w naszej firmie. 

W jaki sposób znaleźć idealną firmę świadczącą usługi informatyczne?

W tym obszarze najważniejsze są rzetelne opinie klientów oraz doświadczenie firmy. Idealnym przykładem rzetelnej firmy świadczącej tego typu usługi jest obsługa informatyczna Warszawa, której pełną ofertę możemy znaleźć pod poniższym linkiem https://dreamiteam.pl/. To firma, której można ufać i powierzyć obsługę IT w naszej firmie. 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WC Captcha 33 − = 23