Wódka nadal pozostaje najpopularniejszym weselnym alkoholem. Ile butelek wódki należy kupić na imprezę? Jak jej gatunek warto wybrać, aby trafić w gusta gości weselnych? Sprawdź!

Jaki alkohol wybrać na wesele?

Najczęściej na przyjęciu weselnym pije się alkohol. Chociaż wesela bez alkoholu także się zdarzają i to coraz częściej, to jednak nadal są on w zdecydowanej mniejszości.

Tradycyjnym alkoholem na wesele jest wódka, która może być pita sama lub może stać się bazą do różnorodnych drinków. Poza wódką na wesele często wybierane są także inne rodzaje trunków, na przykład whisky, wino, a nawet piwo.

Ciekawym pomysłem, który praktykowany jest na wielu weselach, jest zamówienie barmana, który zajmuje się przygotowywaniem napojów alkoholowych i bezalkoholowych dla gości.

Wódka na wesele – ile butelek kupić?

Gdy na weselu ma pojawić się przede wszystkim wódka, wtedy pojawia się pytanie – ile butelek kupić?

Zazwyczaj wódka na wesele liczona jest jako 0,5 litra dla jednej osoby. Gdy zatem na weselu ma bawić się 50 osób, wtedy konieczne będzie zakupienie 50 butelek wódki o pojemności 0,5 litra każda.

Warto jednak wskazać, że jeżeli na weselu ma pojawić się także wiele innych trunków, na przykład wspomniane wcześniej wino, whisky, piwa, wtedy ilość wódki można zmniejszyć, ponieważ najprawdopodobniej goście będą często korzystali także z pozostałych trunków.

Rodzaje wódki – co wybrać na wesele?

Poza wyborem liczby butelek wódki na wesele bardzo często pojawia się też pytanie – jaką wódkę wybrać? Asortyment jest dzisiaj wyjątkowo szeroki, stąd te pary mają często trudności z wybraniem takiego trunku, który będzie najlepszy.

Wódka na wesele może być kupiona jako czysta lub też jako smakowa. Czysta wódka uznawana jest za tradycyjny trunek i wybierana jest najczęściej, jednak wielu gości preferuje wódki smakowe, na przykład wiśniowe, śliwkowe, cytrusowe, malinowe, aby wspomnieć tylko o paru, ponieważ jest ich znacznie więcej. Warto zatem do wódki czystej dokupić także różne wódki smakowe.

Gdy chodzi o gatunki, najczęściej wybierana jest wódka polska, która również jest najtańsza. Można kupić ją w wielu wariantach i bez problemu zmieścić się w założonym budżecie.

Gdzie kupić wódkę weselną?

Wódka weselna może być zakupiona obecnie w wielu sklepach prowadzących sprzedaż alkoholi. Wiele par decyduje się na kupno wódki w najbliższym markecie, ale warto pamiętać o tym, że ceny pomiędzy sklepami mogą znacznie się różnić, dlatego warto zdecydować się na sprawdzenie ich w paru punktach sprzedaży.

Warto przede wszystkim zwrócić uwagę na sklepy specjalizujące się w sprzedaży alkoholu, gdzie można zakupić różnorodne trunki często w znacznie niższych cenach niż w pozostałych sklepach. Na uwagę zasługuje także szeroka gama gatunków wódek i innych alkoholi, które doskonale sprawdzą się na wesele.

Jak zaoszczędzić na zakupie wódki weselnej?

Wódka weselna może być sporym wydatkiem, zwłaszcza wtedy, gdy w przyjęciu ma uczestniczyć sporo osób. Jak można zaoszczędzić na jej kupnie?

Najlepszym sposobem, aby za wódkę na wesele zapłacić niższą cenę, będzie sprawdzenie ofert w wielu sklepach przed jej zakupem. Teraz można zrobić to także internetowo, dlatego nie trzeba udawać się do każdego sklepu osobiście.

W sklepach prowadzących sprzedaż alkoholi bardzo często można kupić je również w promocyjnych cenach, gdy zamawia się od razu większą ilość. Najlepiej zapytać wtedy o zniżki.

Niektóre sklepy prowadzące sprzedaż alkoholi mogą także przyjąć od klienta zwrot niewykorzystanych alkoholi. Dzięki temu można odzyskać pieniądze za te butelki, które nie zostały otwarte, co również pozwala na dodatkowe oszczędności.

Druga opcja to wynajęcie agregatu tynkarskiego. Obecnie sprzęt ten można wypożyczyć w wielu firmach dostarczających wyposażenie na budowę. Wtedy można zaoszczędzić na wykonaniu prac, jednak należy także dysponować czasem do wykonania tynkowania we własnym zakresie.

Komentarze

 • Eliza
  Odpowiedz

  U nas 93 osoby w tym 11 dzieci:
  Wódka 115 butelek 0,5l
  Bimber 40% 20l
  Wino 12 butelek
  Szampan 10+2 dla dzieci
  Piwo 6 skrzynek (w tym jedna smakowego i jedna 0% alko)
  Woda 120 litrów
  Coca cola 80 litrów
  Mirinda 3 zgrzewki po 6 szt (1,5l)
  7up to samo co mirinda
  Sok porzeczkowy 70l
  Pomarańczowy ok 60l
  Jabłkowy 18l

  Postanowilismy kupić trochę więcej, ale przynajmniej nie zabraknie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 5