Zabieg korekcji uszu jest bardzo popularny i jest z tego powodu jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w ramach chirurgii plastycznej. Kiedy najczęściej się go przeprowadza? Oto główne wskazania!

Korekcja uszu – co to za zabieg?

Korekcja uszu, znana również jako otoplastyka, to zabieg chirurgiczny wykonywany w celu zmiany rozmiaru, kształtu lub położenia uszu. Jest to mało inwazyjny zabieg chirurgiczny, którego głównym celem jest usunięcie nadmiaru tkanek, ewentualnie dokonanie ich przeszczepu, aby w ten sposób nadać uszom odpowiedni kształt. Zabiegi wykonuje się głównie w znieczuleniu ogólnym, dlatego nie powodują one wtedy dolegliwości bólowych. Po zabiegu wskazana jest odpowiednia rekonwalescencja, by uzyskać najlepsze wyniki i nie spowodować skutków ubocznych. Gdy potrzebna jest korekcja uszu Kraków stanowi jedno z tych miast, w którym obecnie działa wiele klinik chirurgii plastycznej prowadzących takie zabiegi.

Jakie są wskazania do korekcji uszu?

Korekta uszu, czyli otoplastyka, to zabieg chirurgiczny, który może rozwiązać szereg problemów kosmetycznych związanych z uszami u pacjentów w różnym wieku. Niektóre ze wskazań do korekcji uszu to:

Wystające lub odstające uszy

Jest to jeden z najczęstszych powodów szukania korekcji uszu. Obejmuje uszy, które znajdują się zbyt daleko od głowy i mogą być źródłem kompleksów lub zakłopotania, dlatego też wiele osób z takim problemem decyduje się na zabieg chirurgiczny.

Asymetryczne uszy

Jeśli dwoje uszu wyraźnie różni się kształtem lub rozmiarem, operacja korekcji uszu może pomóc w uzyskaniu bardziej zrównoważonego wyglądu głowy.

Duże lub rozciągnięte płatki uszu

U niektórych osób może pojawić się problem taki jak rozciągnięte płatki uszu z powodu noszenia ciężkich kolczyków lub na skutek urazów. Operacja korekcji uszu może pomóc zmniejszyć rozmiar płatków uszu i naprawić wszelkie uszkodzenia.

Zniekształcone uszy

Niektóre schorzenia lub urazy mogą prowadzić do zniekształconych uszu. Operacja korekcji uszu może pomóc przywrócić normalny kształt ucha. Niektórzy ludzie rodzą się też z deformacjami uszu, takimi jak zwężone lub zbyt małe uszy, które można skorygować chirurgicznie. Należy zatem skonsultować się z wykwalifikowanym chirurgiem plastycznym, aby ustalić, czy operacja korekcji uszu jest dla odpowiednia i omówić szczegółowy przebieg tej procedury.

Od jakiego wieku można wykonać korekcje uszu?

Korekta uszu zazwyczaj jest przeprowadzana u dzieci w wieku powyżej 5-6 lat, kiedy uszy są już wykształcone. Otoplastyka może być również wykonywana u młodzieży i dorosłych, czyli w tym przypadku można przeprowadzić zabieg w dowolnym wieku. W przypadku dzieci najlepiej jest poczekać, aż ucho osiągnie swój pełny rozwój, co zwykle następuje w wieku 5-6 lat. W tym wieku ucho osiąga około 90% swojej pełnej wielkości, co ułatwia chirurgowi osiągnięcie pożądanego wyniku korekty. Przed podjęciem decyzji o korekcie uszu u dziecka, ważne jest, aby rodzice konsultowali się z doświadczonym chirurgiem plastycznym, który przeprowadzi badanie fizyczne, oceni anatomię uszu i pomoże określić, czy dziecko jest gotowe do zabiegu.

Gdzie wykonać korekcję uszu?

Bardzo duże znaczenie ma wybranie odpowiedniej kliniki chirurgii plastycznej zajmującej się prowadzeniem zabiegów takich jak korekcja uszu Kraków jest w tym przypadku jednym z często wybieranych kierunków, ponieważ to właśnie w tym mieście działają jedne z najpopularniejszych klinik, które cieszą się dużym powodzeniem wśród pacjentów. Z adresami klinik prowadzących zabiegi chirurgiczne uszu można zapoznać się w internecie.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 1