Gogle to podstawowy sprzęt każdego narciarza i snowboardzisty. Co kupić, aby uzyskać właściwy poziom komfortu i bezpieczeństwa?

W sprzedaży można znaleźć różne gogle męskie, damskie oraz dziecięce. Zakup warto dobrze przemyśleć, aby dopasować takie wyposażenie, które zapewni optymalne dopasowanie, a także wygodę i ochronę podczas jazdy. Oto kwestie, na które należy wtedy zwrócić szczególną uwagę!

Podstawa to dopasowanie

Aby gogle narciarskie mogły właściwie chronić podczas jazdy na jednej czy dwóch deskach, muszą być one wykonane nie tylko z dobrych materiałów, ale również powinny być dopasowane do użytkownika.

Dzisiaj producenci wyposażenia narciarskiego i snowboardowego tego typu mogą zaprezentować swoim klientom dostęp do szerokiej gamy różnych modeli, także dedykowanych specjalnie dla płci – dostępne są zatem gogle męskie, damskie, a ponadto gogle dziecięce.

Dobre gogle powinny szczelnie przylegać do twarzy oraz do kasku, jeżeli jest stosowany. Jednocześnie nie powinny one powodować dyskomfortu wynikającego z nadmiernego nacisku. Kolejna ważna kwestia to regulacja, dlatego gogle powinny posiadać na szeroką regulację paska dla pełnego dopasowania.

Wysokiej jakości szybka w goglach

Aby gogle mogły zapewnić szerokie kąty widzenia, a także właściwe wsparcie dla narządu wzroku podczas jazdy, ważne jest zakupienie odpowiedniego modelu pod kątem znajdującej się w nim szybki. To właśnie ten element, który w goglach ma największe znaczenie.

Właściwości szybki w goglach:

  • pokryta filtrem UV – dzięki zastosowaniu odpowiedniej powłoki na szybce możliwe jest uzyskanie odpowiedniej ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV, w tym UVA, UVB oraz UVC
  • dopasowana do pogody – szybki w goglach mogą być jaśniejsze albo ciemniejsze, kolor wpływa na przepuszczanie światła, dlatego ciemniejsze szybki polecane są na słoneczne dni, natomiast te jaśniejsze na pochmurne
  • wymienna szybka – dobrym pomysłem będzie również zakupienie gogli, które posiadają wymienne szybki, dlatego można wtedy dostosować je specjalnie do pogody
  • polaryzacja – to specjalny filtr, który zapewnia lepszą jakość widzenia
  • zakrzywiona szybka – takie gogle męskie lub damskie oraz dziecięce będą zapewniały szerokie kąty widzenia

W poszukiwaniu odpowiednich modeli warto zwrócić uwagę na gogle męskie – c-o.com.pl, gdzie można zakupić je w bardzo atrakcyjnych cenach z dostawą bezpośrednio do domu.

Gogle dla osób noszących okulary

Osoby noszące okulary korekcyjne mogą podczas jazdy na nartach i snowboardzie zakładać soczewki kontaktowe. Jednak nie zawsze jest to możliwe, na przykład ze względu na przeciwwskazania okulistyczne. W takim przypadku konieczne będą odpowiednie gogle męskie albo damskie czy dziecięce, które przystosowane są do używania razem z okularami.

Gogle narciarskie, które przeznaczone są do noszenia razem z okularami korekcyjnym, określane są jako OTG, czyli Over the glasses. Są one większe niż standardowe gogle, dlatego mogą bez problemu sprawdzić się u osób, które muszą korzystać z korekty wady wzroku.

Można także skorzystać z jeszcze jednego rozwiązania, a mianowicie z okularów wyposażonych w dodatkową parę szkieł dopasowanych do wady wzroku użytkownika. Są one jednak droższe i często bywają trudne w dopasowaniu.

Dobre gogle zimowe nie muszą być drogie

Często można spotkać się ze zdaniem, że dobre gogle męskie są drogie, więc trzeba przygotować się wtedy na większy wydatek. Czy rzeczywiście?

Zasadniczo można kupić tanie i dobre gogle narciarskie. Warto postawić wtedy na makowe modele na wyprzedaży lub też na gogle mniej znanych marek, ale także wykonane z wysokiej jakości materiałów dla wytrzymałości, komfortu i bezpieczeństwa.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

WC Captcha 94 − = 93