Targi to ważne wydarzenia branżowe, podczas których wystawcy spotykają się z klientami i kontrahentami na swoich stoiskach targowych.

Kosmetyczne, meblarskie, ślubne, rolnicze, motoryzacyjne, księgarskie – targi uznawane są za święto handlu i organizowane są dla firm w wielu branżach. To doskonała okazja, aby poszerzyć grono swoich klientów, a także zawrzeć przyszłościowe kontakty biznesowe. Wystawcy przygotowują wtedy odpowiednie stoiska targowe, na których przyjmują zainteresowanych. By przyciągnąć ich jak najwięcej, stoisko powinno być optymalnie zaprojektowane. Na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę?

Stoisko targowe – siedziba firmy podczas targów

W trakcie targów firmy mają możliwość wykupienia dla siebie miejsca targowego, na którym rozstawione może być stoisko. To ono pełni wtedy rolę zamiejscowej siedziby firmy – tam może ona prezentować swoją ofertę, a jej pracownicy mogą spotykać się wtedy z klientami. 

Dzisiaj stoiska targowe nie przypominają tych, które gościły na targach przed laty. Teraz mają formę efektownej zabudowy, która wykorzystuje nowoczesne technologie oraz niebanalne rozwiązania architektoniczne, aby przyciągać uwagę i zachęcać do bliższego zapoznania się z ofertą.

Dobre stoisko targowe, czyli jakie?

Aby stoisko targowe mogło spełnić swoją funkcję i sprawić, że po targach firma zauważy znaczną różnicę w swoich obrotach, powinno być ono optymalnie zaprojektowane.

Cechy dobrego stoiska targowego:

 • podkreśla specyfikę oferty firmy
 • wpisuje się w wizerunek firmy
 • w atrakcyjny sposób prezentuje asortyment
 • pozwala na przetestowanie produktów firmy
 • posiada miejsce na rozmowę z pracownikiem
 • wyróżnia się na tle innych stoisk

Właśnie dlatego przedsiębiorstwa zlecają przygotowanie stoiska targowego specjalistom w tej dziedzinie, którzy wiedzą, w jaki sposób zaprojektować i wykonać stoiska jedyne w swoim rodzaju.

Czy stoiska targowe muszą być drogie?

Efektowne stoiska targowe wcale nie muszą być drogie. Także bez konieczności ponoszenia bardzo wysokich wydatków można stworzyć efektowną zabudowę targową, która będzie pozytywnie wyróżniała się na tle konkurencji. Firmy specjalizujące się w zabudowie stoisk targowych mogą zapewnić swoim klientom kompleksową, fachową obsługę również wtedy, gdy budżet nie jest nieograniczony. W takim przypadku pracownicy firmy wykonującej stoiska targowe mogą zaproponować rozwiązania, które wpiszą się w niższe limity kosztowe.

Konferencja

Budowa stoiska targowego – krok po kroku

Podstawą do wykonania efektownego i efektywnego stoiska targowego jest konsultacja z klientem – zapoznanie się z jego firmą, jej ofertą, celami, jakie pragnie on osiągnąć. Dzięki temu można następnie przygotować projekt stoiska, które będzie podstawą sukcesu.

Następnie, po zatwierdzeniu projektu stoiska targowego, firma przystępuje do jego realizacji. Zabudowa może obejmować różne elementy, między innym ścianki, meble, nawet zieleń. Obecnie bardzo popularna jest ekologiczna zabudowa, która powstaje z materiałów przyjaznych dla środowiska. Pracownicy firmy wykonają również montaż gotowej zabudowy, dlatego firma zamawiająca stoisko targowe nie musi zajmować się wtedy już niczym związanym z jego instalacją.

Gdy konieczne jest wykonanie dodatkowych przyłączy, na przykład elektrycznego, wodnego, kanalizacyjnego, sprężonego powietrza, firmy również zajmują się ich realizacją. Zapewniają one również obsługę w obszarze spedycji, IT oraz obsługi technicznej. Po zakończeniu wydarzenia firma wykonująca stoiska targowe może również rozebrać je i przetransportować pod wskazany adres, na przykład do siedziby firmy.

 

Komentarze

 • Aldi
  Odpowiedz

  Projekt graficzny takiego stanowiska ma duze znaczenie. Dobry projekt graficzny = wiecej klientów przy naszej ofercie. Tak wieć dobrze jest w tym celu skontaktować sie z konkretna firmą, która zaprojektuje nam grafikę na targi.

 • Karolina
  Odpowiedz

  Drogie, czy w dobie pandemii udajecie się na targi dziecięce? Czy bierzecie udział w wystawach i podobnych eventach?
  Jakie macie zdanie na ten temat?
  Oferuje gadżety dla dzieci, zapisałam sie na dwa rodzaje targów ale czy ma to sens?

 • Sroka
  Odpowiedz

  Ja w ten weekend miałam własne stoisko na festiwalu i owszem opłaciło się, ale dużo mniej niż zwykle.
  Środki ostrożności były zachowane (maseczki, płyn dezynfekujący itp.). Do ostatniej chwili bałam się, że odwołają festiwal, bo tuż przed tym odwołali warsztaty, które miałam prowadzić w innym mieście.

  Liczę jednak na to, ze w przyszłym roku wszystko odbije 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

35 + = 44