Rolety okienne są oferowane w wielu wariantach pod względem ich materiału oraz konstrukcji. Jakie rolety warto wybrać? Jakie mają one zalety i wady? Oto najważniejsze informacje!

Standardowe mini rolety okienne

Rolety okienne są obecnie oferowane w wielu wariantach, a wśród nich bardzo dużym powodzeniem cieszą się rolety mini. Są to niedrogie, proste w montażu rolety, które składają się z materiału nawiniętego na wał. Sterowanie odbywa się za pomocą łańcuszków.

  • Zalety: są niedrogie i powszechnie dostępne. Występują w różnych kolorach i wzorach, dlatego dzięki temu można dopasować je różnych stylów wystroju. Można zamontować je we własnym zakresie.
  • Wady: dzięki temu, że nie mają one ochronnej kasety, są w wyższym stopniu narażone na zabrudzenia, nie mają tak eleganckiego wyglądu.

Rolety okienne w kasecie

Tego typu rolety mają konstrukcję podobną do rolet standardowych typu mini, natomiast różnią się one od nich zastosowaniem kasety, która zapewnia dodatkową ochronę dla materiału rolety.

  • Zalety: mają elegancki wygląd i są zabezpieczone przed zabrudzeniami za pomocą kasety, która montowana jest na wale. Mogą być zamówione w różnych wzorach i kolorach, a także są proste w montażu.
  • Wady: są droższe w porównaniu do rolet mini.

Rolety zaciemniające

Do wykonania tego typu rolet wykorzystuje się materiały zaciemniające, które blokują światło. Są one najczęściej warstwowe, dlatego są bardzo skuteczne w zatrzymywaniu promieni świetlnych, a przy tym dobrze chronią prywatność domowników. Tego typu rolety mogą mieć różne konstrukcje – zarówno rolety mini, jak i rolety w kasecie. Gdy chce się kupić takie rolety Lublin jest miastem, gdzie można zamówić je w wielu sklepach.

  • Zalety: zostały zaprojektowane tak, aby skutecznie blokować światło, dzięki czemu idealnie nadają się do sypialni, salonów i innych pokojów, w których kontrola światła ma kluczowe znaczenie. Zapewniają także zwiększoną prywatność.
  • Wady: mogą być droższe niż standardowe rolety. Po całkowitym zamknięciu mogą całkowicie zaciemnić pomieszczenie, co może nie być korzystne we wszystkich sytuacjach.

Rolety termiczne lub izolacyjne

Tego typu rolety okienne są bardzo popularne w krajach, gdzie często występują wysokie temperatury, ale również można wykorzystać je w polskich warunkach. Są one wykonane z materiałów o właściwościach termicznych – izolujących, dzięki czemu zatrzymują one ciepło. Również często mają one właściwości blokujące światło.

  • Zalety: mają właściwości termiczne, dzięki czemu pomagają regulować temperaturę w pomieszczeniach poprzez ograniczenie strat ciepła zimą i przyrostów ciepła latem. Mogą przyczynić się do lepszej efektywności energetycznej we wnętrzu, co z kolei przekłada się na niższe rachunki.
  • Wady: są zazwyczaj droższe niż standardowe rolety.

Rolety z napędem

  • Zalety: gwarantują one użytkownikom wygodę i łatwość obsługi dzięki automatycznej obsłudze, umożliwiając sterowanie za pomocą pilotów, przełączników ściennych, a nawet aplikacji na smartfony. Można je zaprogramować do pracy lub zintegrować z systemami inteligentnego domu, dzięki czemu będą one opuszczały się i podnosiły automatycznie.
  • Wady: mają wysokie ceny ze względu na swoją konstrukcję i wymagania instalacyjne. Do działania mogą wymagać dostępu do źródła zasilania lub baterii.

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

85 + = 93