Zabiegi na twarz z kwasem hialuronowym są popularne ze względu na jego nawilżające i wypełniające działanie na skórę. Jakie są najpopularniejsze zabiegi z jego użyciem? Jakie rezultaty mogą one zaoferować?

Kwas hialuronowy – co to jest?

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją w organizmie, która pomaga zatrzymać wilgoć i odpowiada za objętość skóry. Z wiekiem ilość obecnego w ciele człowieka kwasu hialuronowego ulega obniżeniu, co prowadzi do pojawienia się efektów starzenia – zmarszczek, utraty objętości skóry. Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego są obecnie dostępne w wielu gabinetach i klinikach. Profesjonalna medycyna estetyczna w Krakowie także oferuje zróżnicowane procedury z użyciem tego związku.

Zabiegi z kwasem hialuronowym – rodzaje

Do najpopularniejszych zabiegów z wykorzystaniem kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej zaliczane są:

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Tego typu zabiegi z kwasem hialuronowym to zabiegi stosowane w celu przywrócenia objętości skóry, wygładzenia zmarszczek i nadania twarzy młodego wyglądu. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany w określone obszary twarzy, na przykład wokół oczu, w bruzdy nosowo-wargowe, okolice ust, aby zredukować zmarszczki.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg ten wykorzystywany jest w przypadku osób, które pragną, aby ich usta był większe i pełniejsze. Również można używać go w przypadku asymetrii ust.

Mezoterapia igłowa z kwasem hialuronowym

Podczas tego zabiegu stosuje się serum z kwasem hialuronowym wprowadzane w skórę z użyciem igieł. Serum te zawierają kwas hialuronowy o mniejszej masie cząsteczkowej, co pozwala na lepszą penetrację w głębsze warstwy skóry. Zapewnia intensywne nawilżenie, pomagają zatrzymać wilgoć, poprawiają elastyczność skóry oraz wygładzają drobne linie i zmarszczki.

Wolumetria kwasem hialuronowym

Ten typ zabiegu stosowany jest wtedy, gdy należy poprawić objętość twarzy, do której obniżenia dochodzi na skutek procesów starzeniowych. Wolumetria sprawia, że twarz wygląda młodziej.

Modelowanie partii twarzy i ciała kwasem hialuronowym

Ten rodzaj zabiegu polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w różne obszary twarzy oraz ciała, aby nadać im atrakcyjniejszy wygląd. Bardzo często używany jest on do wymodelowania policzków, linii żuchwy, podbródka, a nawet nosa. Również można stosować go w przypadku pośladków, aby nadać im pełniejszy wygląd.

Jakie są efekty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego?

Efekty zabiegów na twarz z kwasem hialuronowym mogą się różnić w zależności od konkretnego zabiegu, zastosowanego stężenia kwasu hialuronowego oraz indywidualnych czynników, takich jak rodzaj i stan skóry. Ogólnie rzecz biorąc, zabiegi te są znane ze swojego działania nawilżającego i zwiększającego objętość skóry, co pozwala uzyskać bardziej młodzieńczy wygląd. Jednocześnie mogą one działać profilaktycznie pod kątem przeciwstarzeniowym. Zaleca się konsultację z lekarzem medycyny estetycznej, aby określić najbardziej odpowiedni zabieg na twarz z kwasem hialuronowym dla konkretnych potrzeb i celów.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 3 =