Chcesz przekazać potencjalnym klientom informacje o ofercie? A może przygotować krótką instrukcję obsługi? Zamów ulotki!

Ulotka to rodzaj druku o wszechstronnym zastosowaniu. To uniwersalne medium służące do przekazywania informacji, które sprawdzi się w każdej firmie. Za pomocą ulotek można szybko i tanio przekazywać ważne dane odbiorcom – klientom, partnerom biznesowym. Dzisiaj można zamówić je także za pośrednictwem internetu, na przykład na stronie drukarni: https://drukcyfrowy.krakow.pl/oferta-drukarni/druk-ulotek/.

Rodzaje ulotek: przegląd wariantów

Ulotka to nazwa stosowana do opisu różnych typów druków. Pod tym terminem najczęściej kryje się dwustronnie zadrukowana kartka, która może być również złożona na pół albo na trzy, aby stworzyć estetycznie wyglądający materiał. Do wykonania ulotek stosowane są różne techniki druku – offsetowego oraz cyfrowego. Offset znajduje zastosowanie przy większych nakładach, natomiast wtedy, gdy ulotek ma być mniej, stosuje się druk cyfrowy, który jest tańszy przy mniejszych wolumenach. Najtańsze ulotki drukuje się tuszem czarnym, ale obecnie, ze względu na coraz niższe koszty poligraficzne, najczęściej spotykane są ulotki kolorowe. Nie tylko są bardziej atrakcyjne dla oka, ale również powalają na budowę profesjonalnego wizerunku firmy.

Ulotki mogą być też odpowiednio wykończone, na przykład przez:

 • foliowanie – zastosowanie foli matowej, błyszczącej, aksamitnej, aby nadać drukom bardziej elegancki, prestiżowy wygląd i wydłużyć ich trwałość
 • personalizacja – wykonanie na ulotkach indywidualnych nadruków, na przykład unikatowych kodów
 • wycinanie do kształtu – docięcie ulotek na pożądany wymiar
 • perforacja – wykonanie na ulotce linii, która ułatwia oderwanie od niej fragmentu

Kiedy warto zdecydować się na druk ulotek?

Ulotki, jak wspomniano wcześniej, mają bardzo szerokie zastosowanie, dlatego mogą być wykorzystane na różne sposoby. Najczęściej ulotki zamawiane są w celach reklamowych – firma może umieścić na nich informacje o swojej ofercie, lokalizacji, dane kontaktowe. Mogą być one rozdawane na ulicy, umieszczane w skrzynkach pocztowych, udostępnione w siedzibie firmy lub w innych miejscach, gdzie można je zabrać i zapoznać się z ich zawartością. Warto także wskazać, że druk ulotek może być też dobrym wyborem wtedy, gdy mają być one używane w celach informacyjnych, na przykład jako instrukcja obsługi, krótki poradnik zawierający pomocne rady dla czytelnika.

Jak zamówić druk ulotek?

Obecnie ulotki można zamówić również za pośrednictwem internetu – bez konieczności udawania się do drukarni osobiście. W celu złożenia zamówienia na ulotki konieczne jest przygotowanie ich projektu. Można wykonać go samodzielnie, korzystając z gotowych makiet, albo zlecić firmie zajmującej się projektowaniem graficznym. Wybrane drukarnie posiadają własne działy projektowe, więc projekt może być wykonany wraz z drukiem. 

Przy składaniu zamówienia na ulotki online należy określić poniższe parametry:

 • rodzaj ulotek
 • rodzaj druku – cyfrowy, offsetowy
 • format ulotek
 • składanie ulotek
 • druk – czarno-biały, kolorowy
 • rodzaj papieru
 • nakład ulotek

Można także określić czas realizacji zamówienia, na przykład wtedy, gdy konieczne jest wykonanie ulotek najszybciej, drukarnia może przygotować je ekspresowo. Po złożeniu zamówienia należy je opłacić. Na podany adres e-mailowy jest wtedy przesyłane potwierdzenie zlecenia. W wyznaczonym czasie ulotki przekazywane są do klienta, najczęściej za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Komentarze

 • Anna
  Odpowiedz

  Najważniejszy jest projekt ulotki. Sama dostaje sporo ulotek do skrzynki pocztowej i wprost alergicznie reaguję na kiepskie projekty graficzne. Dlatego też lepiej zlecic projekt profesjonalnemu grafikowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 1