Egzotyczne wyjazdy wakacyjne mają wielu fanów. Wśród popularnych kierunków znajduje się Sri Lanka. Ile trzeba zapłacić za takie wczasy?

 

Sri Lanka to państwo znajdujące się na terenie Azji Południowej, a dokładnie na wyspie Cejlon. Zlokalizowane jest w pobliżu Półwyspu Indyjskiego, na Oceanie Indyjskim. Sri Lanka jest coraz częściej wybieranym kierunkiem urlopów. Dla kierunku jak Sri Lanka wakacje można zorganizować we własnym zakresie albo też można zdecydować się na gotowe oferty z biur podróży. Z jakimi kosztami trzeba się wtedy liczyć? Sprawdź orientacyjne ceny wakacji na Sri Lance.

 

Sri Lanka – wakacje nie dla oszczędnych

Wyjazd do kraju jak Sri Lanka jest związany z wyższym wydatkiem niż zwiedzanie malowniczych zakątków Europy. Stąd też podróżni, którzy chcą wybrać się na wakacje w tym właśnie kierunku, muszą przygotować się na wyższe koszty.

 

Największym wydatkiem związanym z wypoczynkiem na wyspie Cejlon jest lot samolotem. W tym przypadku trzeba liczyć się z kosztem wynoszącym aż około 5 000 złotych za podróż, gdy planuje się wyjazd samodzielnie. Z kolei wtedy, gdy zamierza się wyjechać razem z biurem podróży, koszty transportu maleją.

 

Gdy chodzi z kolei o noclegi w kraju Sri Lanka wakacje nie są już tak drogie. Jedna noc w dobrym hotelu dla jednej osoby to wydatek około 150 złotych.

 

Oczywiście, do wyjazdu trzeba także doliczyć inne koszty, między innymi wyżywienie, transport na miejscu, koszty związane z korzystaniem z atrakcji czy ubezpieczenie turystyczne.

 

Koszt wakacji na Sri Lance z biurem podróży

To właśnie takie oferty cieszą się wśród podróżników największą popularnością. Wyjazd na wakacje wraz z biurem nie tylko jest wygodniejszy, ale też bezpieczniejszy, a ponadto niedrogi.

 

Za 9-dniowe wakacje w Sri Lance trzeba zapłacić najczęściej od około 3700 do 5000 złotych za jedną osobę. W cenie znajduje się już przelot samolotem, noclegi i wyżywienie w kurortach turystycznych.

 

Z dokładnym cenami wyjazdów można zapoznać się bezpośrednio na stronach internetowych biur podróży, aby sprawdzić, na jaki wydatek trzeba się przygotować.

 

Jak zorganizować tani wyjazd na Sri Lankę?

Dla kierunku jak Sri Lanka wakacje można jednak wykupić jeszcze taniej. Warto przede wszystkim skoncentrować się na ofertach typu first minute oraz last minute, dzięki którym wypoczynek może być jeszcze tańszy.

 

Gdy zatem chcesz zobaczyć zachwycającą Sri Lankę, wcale nie trzeba przygotowywać się na spory wydatek. Wprawdzie wakacje będą droższe niż w Europie, ale wrażenia także będą niezapomniane!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 13 =